1 Temmuz 2010 Perşembe

Lars Danielsson Konseri


Dün akşam Dünyaca Ünlü Caz Sanatçısı Lars Danielsson Akbank Sanat'ta konser verdi.
Sevgilimle birlikte dinlemeye gittik,keyifli bir geceydi. Caz dinleyen biri olmadığım için  çok yorum yapamayacağım ama,yakından enstrümanları görmek, sanatçının çalarken ki ifadesine ve aralarındaki ahenge tanık olmak güzeldi :)

Lars Danielsson Hakkında Detaylar

Yaklaşık yirmi yıldır sound'unu ve caz vizyonunu devamlı yenileyip derinleştiren Lars Danielsson, 1980 yılından günümüze gerçekleştirdiği 15 solo albümün yanı sıra John Abercrombie, Randy ve Michael Brecker, John Scofield, Jack DeJohnette, Mike Stern, Charles Lloyd gibi birçok caz müzisyeni ile ortak projeler gerçekleştirdi. Kontrbasın yanı sıra viyolonsele de aynı derecede hakim olan sanatçı, özellikle 1990'lı yıllarda David Liebman, Bobo Stenson ve Jon Christensen'den oluşan dörtlüsüyle dünya çapında bir hayran kitlesine ulaştı.
Lars Danielsson'un son dönem albümleri olan Pasodoble, Libera Me ve Tarantella'yı seslendireceği Akbank Sanat'taki konserinde; piyano ve davulda Stavros Lantsias, gitarda John Parricelli eşlik etti.


Eve dönerken sımsıcak yeni yapılmış mis gibi vanilya kokan külahta dondurma yiyerek yürüdük,evet kalorili ama çok yakında spor yapacağım gidecek bu kilocuklar :)

Bol müzikli günler

Hiç yorum yok: